Історія закладу освіти

Киряківська рідна школо моя,

Ти в серці моїм незгасна.

Школо, рідна моя,

Ти – молода й прекрасна…


На невисокому узгір’ї біля річки Південний Буг розкинулося мальовниче село Кир’яківка . На вулиці Центральній,2 розмістилася велика двоповерхова школа. Відчиниш двері – і потрапляєш у чудовий світ дитинства і юності. Світло тут і затишно. Все зроблено до ладу, по – материнськи. Школа хоч і старенька, але велична. Це вона дає дітям знання, виховує гідних громадян своєї держави.

Перша школа в селі Кир’яківка з’явилася в 1907 році. В 1908 році була відкрита земська школа, в якій мали змогу навчатися діти лише заможних жителів. Після революції працювала школа з 4-класним навчанням, а пізніше – семирічка. В селі було 2 школи: одна початкова, в якій довгий час вчителювала Кучеренко Галина Миколаївна і пізніше директором був Мельник Іван Назарович, і семирічна, яка знаходилася в пристосованих приміщеннях.

В 1946 році був організований дитячий будинок.

Будівництво нової середньої школи в Кир’яківці розпочалося в 1952 році. В 1953 році нова середня школа відкрила свої двері до знань.А на той час до школи ходили діти з ближніх і віддалених сіл: Сливино, Кам’яна Балка, Паточино, Петрово-Солониха, Ново-Григорівка. Навчались також діти з Кир’яківського дитячого будинку, який розміщувався поруч зі школою.

Декілька раз за всю історію існування школи її реорганізовували: в 1961 році - в школу-інтернат, в 1970 – у школу восьмирічку. З 1973 р.школа знову працювала як середня школа-інтернат. При інтернаті була організована виробнича бригада, яка мала підсобне господарство: кролячу ферму, свинарник, шкільні городи, великий сад та поле, яке знаходилось за селом. Навчання поєднували з трудовою діяльністю. Самі заготовляли продукцію для харчування у шкільній їдальні. З великим задоволенням діти взимку смакували квашені помідори та огірки, капусту та компоти, свинину та кролятину. Діти не тільки працювали, а ще й вміли відпочивати. Саме для цього при школі-інтернаті був створений духовий оркестр, яким довгий час керував Пташкограй Федір Дмитрович. Концерти давали у шкільному клубі, який знаходився поруч з інтернатом. Читацькі інтереси учнів задовольняла шкільна бібліотека, якою керувала Білоград Лідія Степанівна. Силами педагогічного колективу та обслуговуючого персоналу під керівництвом директора Марштупи М.І. в селі Рибаківка на території оздоровчого табору «Орлятко» був побудований двоповерховий будинок для літнього відпочинку учнів Кир’яківського інтернату. В 1980 році середня школа-інтернат була реорганізована в середню загальноосвітню школу. В 2003 році Кир’яківська середня школа відсвяткувала своє 50-річчя.

За 55 років свого існування школа зберегла і береже добру пам'ять про своїх директорів. Їх – 5! Це Атанасов Сергій Якович – перший директор середньої школи, Брижатий Іван Іванович, Готін Дмитро Юрійович, Марштупа Микола Іванович, і нині працюючий – Торопенко Леонід Миколайович - людина-майстер своєї справи, мудрий керівник і наставник молоді.

Сьогодні школа живе своїм звичним, цікавим, повнокровним життям. Дружній, творчий колектив учителів, який працює натхненно, вчить і виховує свідомого громадянина держави на прикладах історії села, школи, народу України.

Кiлькiсть переглядiв: 333